top of page

NAKLİYE ve İADE

Nakliye Politikası

ÜRÜN TESLİMATI

   ALICI’nın talepleri, sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişler, ödemesi tamamlandıktan sonra en geç 3 (üç) iş günü içinde kargoya verilecektir. Kargonuzun durumu, siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası ile izlenebilmektedir.

   Grev, lokavt, tabii afetler, salgın hastalıklar, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

   Ürünlerin teslimatı anında ALICI’nın teslimat adresinde bulunmaması ve adreste bulunan kişilerin teslimatı kabul etmemesi durumunda SATICI, edimini yerine getirmiş sayılacaktır. Adreste teslim alacak bir kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip ve temin etmek de yine ALICI’nın sorumluluğundadır. Ürünler, ALICI’nın belirttiği ve kendisinden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, bu kişi/kuruluşun adresinde bulunmaması veya teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Bu hallerde ALICI’nın ürünleri geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünlerin kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI tarafa aittir.

   Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, SATICI’nın ürünü teslim yükümlülüğü sona ermektedir.

İPTAL

   ALICI; ürün siparişini iptal etmek istemesi halinde, siparişi kargoya verilmeden önce 0212 230 33 30 numaralı telefonu arayarak iptal talebini iletebilir. 

   ALICI, siparişi doğrultusunda kredi kartı ile ödeme yapmışsa en geç 3(üç) iş günü içerisinde iade işlemi kartına gerçekleştirilecektir. Kredi kartlı alışverişlerde SATICI tarafından iade gerçekleştikten sonra bankaya göre değişmekle birlikte işlemin kredi kartı ekstresine yansıma süresi 1-8 iş günüdür. 

   Havale/EFT vasıtası ile ödeme seçeneklerinde iade; ALICI’dan banka hesap bilgileri istenerek, ALICI’nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) yine havale/ EFT vasıtası ile yapılacaktır.

   Kapıda ödeme işlemlerinde iptal durumunda ise ödeme gerçekleşmediği için herhangi bir iade söz konusu değildir.

İade ve Değişim Politikası

İade ve Değişim Politikası

   Ürün iadelerinde FATURASI ile ibraz edilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. Sayfamızın üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır. Para iadesi yalnızca ayıplı veya hatalı ürünlerde yapılmaktadır.

   Ayıplı Malın İadesi Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu'nun 4. Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir". Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için; Müşteri, 7 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün imalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.


Ürün Değişimi Nasıl Yapılır?
   Aldığınız üründe yalnızca numara değişimi yapılmaktadır. Farklı bir ürünle değiştirme yapılmamaktadır. İndirimli ürünlerde değişim yapılmamaktadır. Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişiminiz yapılıp size tekrar gönderilecektir. Değişimlerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır. Karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir. Ürün takibi kolaylaştırma amaçlı olarak ürün iadesi/değişimi söz konusu olduğunda lütfen ürünü kargoya vermeden önce bizimle irtibata geçin. PROLAMBA'ya ait bu iade ve değişim politikası, 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.


Ürün İade Şartları
   Ürün iadelerinde sipariş numarası bilinmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
   Para iadesi yalnızca ayıplı veya hatalı ürünlerde yapılmaktadır.


Ayıplı Malın İadesi
   Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu'nun 4. Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.".

   Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
   Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün imalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.


Ürün Değişimi Nasıl Yapılır?
   Aldığınız üründe yalnızca numara değişimi yapılmaktadır. Farklı bir ürünle değiştirme yapılmamaktadır.
İndirimli ürünlerde değişim yapılmamaktadır.
Aldığınız ürünü çeşitli sebeplerden dolayı değiştirmek istediğinizde ürünü düzgün bir şekilde paket haline getirerek; kutunun içerisine faturanızı, sipariş numaranızı ve değiştirmek istediğiniz ürünün model kodunu ve numarasını belirterek mağazamıza (adres iletişim bölümünde mevcuttur) göndermenizi rica ederiz.
Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişiminiz yapılıp size tekrar gönderilecektir.
   Değişimlerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır. Karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir.
   Ürün takibi kolaylaştırma amaçlı olarak ürün iadesi/değişimi söz konusu olduğunda lütfen ürünü kargoya vermeden önce bizimle irtibata geçin.
   PROLAMBA'yA ait bu iade ve değişim politikası, 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.

bottom of page